آموزش نصب اتوماتیک کنار رو بر روی میله پرده های ریلی معمولی

نوشته شده توسط آپادانا

آموزش نصب اتوماتیک کنار رو بر روی میله پرده های ریلی معمولی

برای کنار کشیدن پرده می توان از سیستم اتوماتیک کنار رو استفاده کرد، در این صورت شما به این لوازم احتیاج دارید که می توانید از لوازم پرده فروشی خریداری کرده و بر روی میله پرده ریلی معمولی نصب کنید. اما سیستم اتوماتیک کنار رو بر روی نوعی میله پرده گرد دکوری (کلفت) به طور سر خود و به صورت آماده در پرده فروشی ها موجود است که باید مطابق با اندازه مورد نظر به آنها سفارش داد.

لوازم مورد نیاز :

  1. روی هم آور دو عدد (روی هم آور گیره ای است که پرده های دکوری را که در وسط از هم باز هستند را چند سانتی متر روی هم می آورد. بنابراین اگر نخواهیم که دو پرده روی هم بیایند به آن نیازی نیست).
  2. یک قرقره و دو قرقره از هر کدام یک عدد.
  3. وزنه مخصوص یک عدد.
  4. نخ ریسمان به اندازه دو برابر طول میل پرده به اضافه 4 الی 5متر (این اندازه طناب بستگی به جای نصب وزنه مخصوص و بلندی پرده دارد. وزنه مخصوص را می نوان در بالای گل میخ کمر پرده و یا در پایین آن نصب کرد).
  5. میله پرده ریلی معمولی و گیره پرده.

الف : اتوماتیک کنار رو به دو طرف :

ابتدا میله پرده را به اندازه مورد نظر برش کنید. سپس به یک طرف آن یک قرقره را پیچ کرده و پس از قرار دادن نیمی از گیره پرده ها، دو عدد رو هم آور را داخل میله پرده قرار داده، و پس از گذاشتن نیمه دیگر گیره پرده ها، به سر دیگر میله پرده دو قرقره را پیچ کنید. طرز ریسمان کشی نیز به این ترتیب است : ابتدا یک سر ریسمان را از پشت دو قرقره و سپس از پشت یک قرقره عبور داده و از سوراخ رو هم آور نزدیک وزنه عبور دهید (در صورت نداشتن رو هم آور، ریسما را باید از داخل سوراخ گیره پرده وسطی نزدیک وزنه عبور داد). سپس سر دیگر ریسمان را از پشت دو قرقره به داخل وزنه مخصوص برده و پس از گذراندن مجدد از داخل دو قرقره به داخل سوراخ رو هم آور نزدیک وزنه ببرید. حالا دو سر ریسمان را که هر دو از روی رو هم آور نزدیک وزنه عبور داده شده اند را به گره بزنید. سپس ریسمان را طوری تنظیم کنید که دو عدد رو هم آور دقیقا در وسط میله پرده قرار گیرند. حالا ریسمان را از داخل سوراخ رو هم آور نزدیک یک قرقره بیرون آورده و به خودش گره بزنید. اتوماتیک کنار رو آماده است. میله پرده را بر روی دیوار نصب کرده و قلاب های نصب شده بر روی پرده را روی گیره پرده های نصب شده برروی میله پرده قرار دهید. با کشیدن ریسمان در بالای وزنه، پرده به دو طرف کنار رفته و جمع می شود. (ضمنا می توان وزنه را به دیوار نصب کرد).

ب : اتوماتیک کنار رو به یک طرف :

چنانچه پرده ساده بود و از وسط نیز باز نباشد (یکسره باشد) و بخواهیم از یک طرف به طرف دیگر کنار برود، طرز پیچ کرده یک قرقره و دو قرقره به صورت قبلی است و تمام گیره های پرده در میله پردهقرار می گیرند چون به رو هم آور نیز نیازی نیست. طرز ریسمان کشی در این پرده به این صورت است که یک سر ریسمان پس از گذشتن از پشت یک قرقره از سوراخ گیره پرده کنار یک قرقره بیرون آمده و سر دیگر ریسمان نیز پس از گذشتن از پشت دو قرقره و وزنه مخصوص مجددا از داخل دو قرقره بیرون آورده شده و از سوراخ گیره پرده کنار یک قرقره بیرون آمده و به سردیگر ریسمان که قبلا از سوراخ گیره پرده نزدیک یک قرقره ییرون آورده شده بود گره می خورد. اتوماتیک کنار رو یک طرفه آماده است. با کشیدن ریسمان در بالای وزنه، پرده به یک طرف کنار می رود.

نکته : در صورت عدم استفاده از رو هم آور باید از گیره پرده هایی که از دو قسمت جدا از هم (گیره و قلاب) تشکیل شده و پایین گیره آن نیز سوراخ داشته باشد استفاده کرد، زیرا بتوان ریسمان را از داخل سوراخ آن عبور داده و به آن گرده زد.

 

 


کلمات کلیدی : پرده فروشی در کرج , دوخت پرده جدید , نصب پرده مجلل , پرده فروش آپادانا , ریل پرده اتومات , ریلپرده گریبر , ریل پرده جدید , ریل پرده دستی , چوب پرده اتومات , نصب چوب پرده اتومات , نصب ریل اتومات , روش نصب پرده جدید , روش آموزش نصب ریل اتومات , گالری پرده آپادانا.

 

گالری پرده آپادانا

آخرین بروز رسانی در شنبه, 10 آبان 1393 ساعت 17:33 نوشته شده توسط آپادانا شنبه, 10 آبان 1393 ساعت 17:03

 

دکور یکطرفه شال

 


سایت گالری پرده آپادانامحمدشهرکرجwww.apadanacurtain.comپرده فروشی درکرج مدلهای انواع پردهای سالن پذیرایی.پرده اتاق خواب عکسهای جدیدپرده گالری انواع پرده ریسه ریشه شرشره پرده modele jadide pardeh ashpazkhaneگالری عکسها ومدلهای جدیدی پرده سالن پذیرایی بامبو انواع مدلهای زبراانواع مدلهای رومن پارچه پرده ای جدید پرده اتاق پذیرایی2015  جدیدترین مدلهای انواع پرده سالن پذیرایی modele jadide parde otagh khabانواع پارچه حریر مدلهای پارچه ای پرده اتاق خواب کودک یراق  ریشه شرشره گلمیخ مدال وکمرپرده

 

صفحه 2 از 129

«شروعقبلی12345678910بعدیانتها»

دسترسی سریع

ثبت رایگانپرده سرا

نصاب حرفه ای پرده

گالری پرده های تصویری (پرده های فانتزی)

سرگرمی

آداب و رسوم ملل

پیوندهای گالری پرده آپادانا

عضویت در سایت

با عضویت در سایت گالری پرده آپادانا از امکانات و تخفیفات ویژه بهره مند شوید.آمار بازدید از سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به گالری پرده آپادانا می باشد.